Per 1 juli 2020 geldt de Wet Invoering Extra Geboorteverlof (WIEG).
Aanvullend geboorteverlof is verlof dat u kunt opnemen als uw partner bevallen is op of na 1 juli 2020. Dat is 5 weken extra geboorteverlof. Tijdens dit onbetaalde verlof krijgt de medewerker een uitkering van 70% van het UWV.
Voor de pensioenregeling wordt dit verlof beschouwd als bijzonder verlof. Of er pensioenopbouw is tijdens dit bijzonder verlof is afhankelijk van de afspraken die u (al dan niet via de CAO) met de werkgever hierover maakt.
Indien u geen pensioenopbouw heeft in deze periode dan bouwt u geen ouderdomspensioen op over deze periode van verlof.
Komt u te overlijden dan heeft uw partner wél recht op een partnerpensioen maar geen recht op de Anw-compensatie (uw partner moet hiervoor uiteraard wel bij ons zijn aangemeld). Bovendien is er tijdens de periode van het onbetaalde verlof geen recht op een wezenpensioen.
U kunt er voor kiezen om de pensioenregeling door te laten lopen. U regelt dit via uw werkgever. Maak ook goede afspraken met de werkgever over de premie hiervoor. Mogelijk betaalt u het werknemers- én werkgeversdeel zelf.