Uw nieuwe pensioenregeling gaat waarschijnlijk in op 1 januari 2025. Dat is ambitieus, maar wel ons streven. We kunnen u nog niet vertellen wat de nieuwe pensioenregeling voor u persoonlijk betekent. Veel blijft hetzelfde.
Wel kunnen we u vertellen hoe de nieuwe pensioenregeling er op hoofdlijnen uit gaat zien. Er zijn twee varianten waar de werkgevers en vakbonden uit kunnen kiezen. De solidaire of de flexibele variant. Het is niet mogelijk de huidige pensioenregeling te houden. Die keuze is er niet.
De uiteindelijke hoogte van uw pensioen is bij beide varianten afhankelijk van de hoogte van de pensioenpremie en de beleggingsresultaten. Dat verandert niet. Het pensioenkapitaal is bij beide varianten persoonlijk.
Werkgevers en werknemers (vakverenigingen) bij Rail & OV hebben op 8 juni 2022 unaniem een voorlopige keuze gemaakt voor de solidaire pensioenregeling. Hier leest u er meer over.
De 'dienstregeling' voor het invoeren van de nieuwe pensioenregeling leest u hier.
Wilt u meer weten over beiden varianten?